Képes egyáltalán a 0,3mm-es ThermoShield bevonat hőszigetelni, vagy csak kábítás az igéret?

hőszigetelő festék, thermoshield,, energiamegtakarításRendszeresen felmerül a kérdés, lehetséges egyáltalán 0,3 mm vastagságban hőszigetelni? Van a Thermoshield bevonatnak egyáltalán hőszigetelő, energiamegtakarító képessége? A válaszunk erre egyértelmű:
Igen hővédő bevonatnak van hőszigetelő, és energiamegtakarító képessége.

Amikor az emberek hőszigetelésben gondolkodnak, szinte mindenkinek valami vastag, meleg anyag jut eszébe. Biztos, hogy mindenki hőszigetelni akar?

A vevőinkkel folytatott személyes beszélgetésekből kiderül, hogy Ők nem feltétlenül hőszigetelni akarnak, sokkal fontosabb, az energiamegtakarítás kérdése.

A lakástulajdonosok kevesebb energiával szeretnének fűteni, és hűteni, a lakáskomfort megmaradása, vagy inkább javulása mellett.

Hogy ezt hőszigeteléssel, ráolvasással, netán festéssel oldjuk meg szinte mindegy, lényeg az energiamegtakarítás mennyiségében van.

Fontos tehát, hogy értsük a különbséget: energiamegtakarítás ≠ hőszigetelés!

Energiát megtakarítani nem csak hőszigeteléssel lehet!!

Az is egy módja, de számtalan más lehetőség is van, ennek egyik formája a Thermoshield energiamegtakarító bevonat.

Nézzük csak a következő diagramot:
 

Amennyiben a ThermoShield bevonat energiamegtakarító képességét 100%-nak veszem, akkor az teljes eredmény a következő 11 tulajdonság, képesség összeredménye lesz.

A felsorolt képességeknek igen kevés köze van a hagyományos hőszigeteléshez, azok ismertetőiben ilyen adatokkal nem is találkozunk.

thermoshield festék hatása

 

A hővédő festék 11 képességének aránya:

belső szétszórás 28,7%, kiegyenlítődés 1,8%, kiszárítás 23,2%, hővezetés 5,4%, hőtartalom 9,3%, rejtett hőtárolás 6,6%, hőáramlás fékezése 1,9%, felületi hőmérséklet 6,3%, szoláris nyereség 10,7%, hőtükrözés 2,6%, hőkibocsátás 3,5%.

 

Ezen elemeket viszont a hagyományos energetikai számítások nem veszik figyelembe, a használatos képletekbe nehezen illeszthetők, ezekkel tehát – az átlagos metódusok – nem tudnak számolni.

A legtöbb energetikai számítás alapja a szigetelés hőátbocsátási tényezője – ami nincs a fenti 11 tulajdonság között. A jelenlegi vizsgálati szabványok is a hőátbocsátási tényezőt – mint mindennek az alapját – favorizálják.

Így ezen szabványok a Ts energiamegtakarítási  képességének mérésére nem alkalmasak. Ennek oka, hogy bármely anyag hővezetési tényezőjének vizsgálatakor a mérési eredményekhez használt szokásos mintatestek (10-20 mm vastag darabok), amit festékből kialakítani nem tudunk, így azokon a szabványos mérés végrehajtása nem megoldható.

Bármely hőszigetelés hatásának értékelésekor érdemes figyelembe venni, hogy az ismertetőkben közölt adatok laboratóriumi mérések alapján lettek meghatározva.

Tehát annyira lesznek képesek beépítés után hozni az előre prognosztizált megtakarítást, amennyire mi az otthonunkban laboratóriumi körülmények között élünk.

A fenti hatásösszetevők megismerésével látszik, hogy a ThermoShield bevonat nem hőszigetelés, nem lehet a hőszigeteléshez hasonlítani, viszont egy jelentős energia-megtakarításra képes bevonat.

 

A ThermoShield bevonat energiamegtakarító képességét nem csak laboratóriumban mérték, hanem lakott házakon, tehát teljesen életszerűek az eredmények.

Ezen eredmények ismeretében jó közelítéssel előre is megadható a várható energia-megtakarítás. Konkrét mérési eredményeket a ide kattintva olvashat .


A bevonat alkalmazását azonban nem csak az energia-megtakarítási tulajdonsága indokolja. Ezen képesség nélkül is számtalan egyedi tulajdonsága teszi a hővédő bevonatot egyre közkedveltebbé.

 


 

A ThermoShield az egyik olyan bevonat, amely visszaadja a beruházás költségét!

A hővédő bevonattal történő festés tehát nem költség, hanem beruházás, amely a bekövetkező energiamegtakarítás miatt, pár éven belül megtérül.

Szívesen olvassuk megjegyzéseit, véleményét. Kérem szóljon hozzá!!
 

Megtisztelő látogatását köszönve honlapunkon:


alairas Czinege
Czinege Károly
A komfortos otthon kialakításának szakértője!
www.thermoshield.hu
Telefonszámunk: 06 (57) 500 190
Keressen bennünket Ön is!

Eddig 12 hozzászólás érkezett
01
Matusz Zoltánné   |   2010-12-13 20:14

Engem kizárólag az érdekel, hogy ez a technológia alkalmazható-e már hőszigetelt ( mi. 7 cm-es hungarocell bevonattal ellátott, nemesvakolattal bevont) felületen is?
Az is érdekel, hogy ha ezzel az anyaggal kezeljük a külső falfelületet szükség van-e feltétlenül a belső lakótér festése is, annak érdekében, hogy eltünjön a korompenész a falfelületekről, vagy elegendő a külső felület festése?

Válasz
02
tibor   |   2011-06-29 14:31

Válasz erre: "Engem kizárólag az érdekel, hogy ez a technológia alkalmazható-e már hőszigetelt ( mi. 7 cm-es hungarocell bevonattal ellátott, nemesvakolattal bevont) felületen is? Az is érdekel, hogy ha ezzel az anyaggal kezeljük a külső falfelületet szükség van-e feltétlenül a belső lakótér festése is, annak érdekében, hogy eltünjön a korompenész a falfelületekről, vagy elegendő a külső felület festése?" sikerült választ kapni?

Válasz
03
Czinege Károly   |   2011-06-29 17:39

Válasz erre:  "Engem kizárólag az érdekel, hogy ez a technológia alkalmazható-e már hőszigetelt ( mi. 7 cm-es hungarocell bevonattal ellátott, nemesvakolattal bevont) felületen is?

Igen alkalmazható, a nemesvakolattal készült felület minden további nélkül bármely színre átfesthető. A bevonat erősíteni fogja a jelenlegi hőszigetelés hatását.


Az is érdekel, hogy ha ezzel az anyaggal kezeljük a külső falfelületet szükség van-e feltétlenül a belső lakótér festése is, annak érdekében, hogy eltünjön a korompenész a falfelületekről, vagy elegendő a külső felület festése?"

Amennyiben a fő feladat a belső penész megszüntetése, akkor nem a külső falakt kell festeni, hanem elsősorban a lakás teljes belső felületét, ugyanis a penész a falak felületének alacsony hőmérséklete, és a magas páratartalom miatt alakul ki. A festésen túl célszerű gondoskodni a páratartalom figyeléséről, és amennyiben rendszeresen magas, a szellőztetés fokozásáról is.

Ajánlom figyelmébe a www.penesz.hu oldalt, ahol ezzel a témával és a megoldásával részletesen foglalkozunk.
Üdvözlettel Czinege

Válasz
04
Léport István   |   2011-08-30 20:49

A házam lábazatát körbeszigeteltem 3 cm - es nikecellel.Tudnak e ajánlani műgyanta helyett vmilyen anyagot ami megvédi az ütéstől ill. színt is ad neki

Engem az érdekel, hogy ez a technológia alkalmazható-e már hőszigetelt ( mi. 7 cm-es hungarocell bevonattal ellátott, nemesvakolattal bevont) felületen is?

Az is érdekel, hogy ha ezzel az anyaggal kezeljük a külső falfelületet szükség van-e feltétlenül a belső lakótér festése is, annak érdekében, hogy eltűnjön a korompenész a falfelületekről, vagy elegendő a külső felület festése?"

Válasz
05
Czinege Károly   |   2011-08-31 15:07

Válasz erre: A lábazati Nikecell bevonat fizikai védelmére általában festék - a rétegvastagság miatt - kevésbé alkalmas, én inkább a szokásos ragasztóanyagot kenném vastagabbra, mert az tényleg fizikailag véd.

A ThermoShield bevonat annyival jobb, hogy legalább rugalmas, kisebb benyomódásokat repedésmentesen követni tud, így nem szakad fel, és természetesen bármely színre színezhető.

A bevonat természetesen jól illeszkedik meglevő hőszigeteléskehez, azok hatását tovább javítva. A meglévő nemesvakolatra bármely színben könnyedén felhordható.
A bevonat védi a házat a nyári felmelegedéstől és tovább csökken a téli fűtésköltség is.

Az épület belső falainak penészesedésén egyértelműen a belső festés képes segíteni. Erről bővebben a www.penesz.hu oldalon olvashat.

Válasz
06
Varga László   |   2011-11-15 20:05

Röviden? Sehogy. Ennyi butaságot még festékforgalmazó honlapján nem olvastam. Az épületszerkezetek hővesztesége elsősorban hővezetéssel történik, és azt sehol sem olvastam a honlapon, hogy ennek a terméknek mekkora a hőátbocsátási tényezője, hogy egy tisztességes hőtechnikai számítást pl. a WinWatt programmal el lehessen végezni. A vizsgálatok infravörös tartományú visszaverő képességről szólnak, ez lehetséges is, de ennek semmi köze a téli fűtési szezonban szükséges hőszigeteléshez. Az a "tudományos" fejtegetés pedig, amelyik amelyik arról szól, hogy a nedvesség rontja a hőszigetelő képességet nem túl nagy durranás, általános iskolában is tanítják a fizika órán. Ráadásul minden épületszerkezetet száraz állapotban kell - és lehet is - méretezni. Tehát ha a szerkezetünk nedves, az már valamilyen másodlagos hiba következménye, nem a normális működésé. Ilyen lehet pl. egy rossz talajoldali szigetelés, rosszul méretezett hőszigetelés vagy helytelen épülethasználat. A a csúcs ebben a fejtegetésben, hogy a szerkezetben lecsapódott pára a belső felületeket nedvesíti, így penészesedés alakul ki. Ez egyszerűen badarság. A valódi ok, hogy a hidegebb belső falszerkezetre a belső tér páratartalma lekondenzál, így a penészgombák életfeltételeit megteremti a nedvességgel.
Nos kíváncsi leszek, hogy ez a hozzászólás mennyi ideig lesz látható a honlapon.

Válasz
07
Czinege Károly   |   2011-11-16 18:06

Tisztelt Varga László Úr a TRILAK festékgyárból!

Nagyon örülök a bejegyzésének, mert ez is mutatja, hogy javítani kell a kommunikációnkon, hiszen Ön alapos tanulmányozás után, még mindeg azt hiszi, hogy a ThermoShield bevonat egy hőszigetelés, hiszen ezért keresi az ennek megfelelő szigetelési értékeket.

Pedig a bevonat legfontosabb tulajdonsága, hogy nem hőszigetelés, azt pedig kérem fogadja el, hogy energiát megtakarítani nem csak hőszigeteléssel lehet.

Azzal is egyetértek, hogy " Ráadásul minden épületszerkezetet száraz állapotban kell - és lehet is - méretezni. Tehát ha a szerkezetünk nedves, az már valamilyen másodlagos hiba következménye, nem a normális működésé."
Sajnos tényleg száraz állapotban történnek a vizsgálatok, és annak eredményét vetítik a lakott házakra, amelynek falai pedig nem feltétlenül szárazak. És ez nem csak épülethibából adódhat, elég hozzá egy jól záródó ablak, amelyen nem engedik ki a párát, és az a falba megy, igencsak rontva annak hőszigetelési képességén.

Semmi ok nincs a bejegyzés törlésére.

Üdvözlettel:

Válasz
08
Varga László   |   2011-11-16 22:11

Tisztelt Czinege Úr!
Bár valóban a Trilak festékgyárban dolgozom, az azonban a festékekkel kapcsolatos szakértelmemet nem zárja ki...Egyébként szakmai múltamban hosszú időt az ÉMI-ben töltöttem el. Ez a bejegyzés pedig nem a Trilak álláspontja, hanem szigorúan a saját szakmai véleményem. Azaz teljesen mindegy, hogy hol dolgozom. Egyébként is a ThermoShield nem jelent a jelenlegi munkahelyemnek semmilyen konkurenciát...Sajnos én még az egyetemen a konzervatív termodinamikát tanultam, és ott azt tanították, (és ma is azt tanítják) hogy az energia kiáramlását, ami hő formájában távozik egy épületszerkezetből, az csakis a hőáram megfelelő szigetelésével lehet csökkenteni, ezt pedig egy megfelelő hőátbocsátású szigetelő anyag az energiaáram útjában történő elhelyezésévél lehet elérni. Ezek a hőszigetelő anyagok. Minden egyéb az én szakmai véleményem szerint ráolvasás. Természetesen nem csak hőszigeteléssel lehet energiát megtakarítani, hanem pl. úgy is, ha a villanyt leoltjuk. De gondolom ez nem a ThermoShield funkciója. Egyébként nem a vizsgálatok történnek száraz állapotban, hanem az épületek hőtechnikai méretezése, ami pl. az energia tanúsítvány (2012.-től kötelező) kiadásakor fontos szempont. Kérdezem Önöktől, hogy egy ThermoShield-del festett felületet milyen, a szakma által elfogadott számítással fognak tanúsítani? Mennyivel lesz a falszerkezet hőtechnikai paramétere jobb a festés után? (az építéskori állapothoz képest, mert ahhoz kell mérni, és az épületeket a teljes szerkezet hőátbocsátási tényezőjének megfelelően fogják osztályba sorolni) Erre vonatkozóan egy honlap, ami sok értékes információt tartalmaz: http://www.energiaszamitas.hu/ Hozzá kell tennem, hogy fogalmam sincs ki működteti a jelzett honlapot, mielőtt bárki azt gondolná, hogy érdekelt vagyok benne. (egy biztos, hogy nem a Trilak...)

Válasz
09
Czinege Károly   |   2011-11-18 13:59

Válasz erre: "Tisztelt VArga Úr!

Én sem tekintek a Trilak cégre mint konkurenciára, hiszen a ThermoShield bevonathoz hasonló képességű termékük nincs.

Amit Ön az egyetem tanult termodinamikából, az ma is így van, és igaz a hőszigetelő anyagokra, de a TS-re nem, mert az nem hőszigetelő anyag.

Az energitatanúsítvány kiadásának egyik lehetséges módja, a tényleges elhasznált energiaszámlák alapján való minősítés, amely teljesen megfelel a Ts-el festett házak tulajdonomosainak, hiszen a tényleges felhasználás csökkenni fog. A falszerkezet hőátbocsátási képessége a festés hatására megváltozik, ez megfelelő módon számolható.

CSak egy példa az energiamegtakarításra: ha pl egy polikarbonát tetővel rendelkező épület tetejét lefestem, ekkor a bejövő hősugárzás 85%-t visszareflektálva 4-5 fokkal csökken a belső hőmérséklet, és emiatt 30%al csökken a klímahasználati idő. ez egy konkrét energiamegtakarítás, amihez hasonló a SUZUKI gyárban meg is valósult.

Szóval nem csak lámpaleoltással lehet...

Üdvözlöm.

Válasz
10
Varga László   |   2011-11-18 20:06

Tisztelt Czinege Úr!
Bár lehet, hogy Ön az energia tanúsítványra vonatkozó törvényt jobban ismeri, mint én, de abban biztos vagyok, hogy számlák bemutatásával nem lehet zöld kártyát kapni...Az egy kőkemény hőtechnikai számításon alapuló módszer lehet csak. Abban pedig nincs közöttünk vita, hogy a napsugárzás infra tartományának visszatükrözésével a klímaberendezések kevesebb energiát fognak fogyasztani. A gond csak az, hogy Önök nem csak erre javasolják a ThermoShield festéket. Ha esetleg már messze járunk a főcímtől bemásolom: "Képes egyáltalán egy 0,3mm-es bevonat hőszigetelni, vagy csak kábítás az igéret?" Én hozzászólásomban erre a kérdésre válaszoltam.

Válasz
11
Kovács Zsuzsa   |   2014-05-11 10:05

Látom, hogy ez az oldal rég nem frissült hozzászólásokkal, nagy kár.
Idén, az év elején végre volt szerencsém meghallgatni dr. Orbán József előadását a nanotechnológiáról, amely tudományra épül maga a Thermoshield "festék" is.
Fiatal építészpalántáknak magyarázta el kellő részletességgel azokat a fizikai folyamatokat, amik bizonyos mértékű hőátadás-gátlást produkálnak. A mintegy másfél órás előadás végén kitért arra is, hogy mire és mire nem alkalmas a nanotechnológiára épülő festék kül- és beltérre.
Több, mint elgondolkodtató volt, amit elmondott.
https://www.youtube.com/watch?v=CGaXsLFRi_o
Ez a video természetesen vágott, de sok mindenre így is rávilágít.
Orbán Tanárúr szavainak pedig hiszek.

Válasz
12
thermoshield   |   2014-05-12 13:03

Kedves Zsuzsa!

Köszönöm bejegyzéést, remélem Orbán tanárúr szavainak mások is hinni fognak.

Üdv. Czinege

Válasz

Szóljon hozzá Ön is cikkünkhöz, vagy hivatkozzon erre a bejegyzésre saját weboldaláról. Kérjük, írjon higgadtan, legyen kedves, segítőkész és maradjon a cikk által megjelölt témánál.